top of page

KARAKALEM PORTRE SİPARİŞ AŞAMALARI

tek_ornek_k.jpg

1 - FOTOĞRAF SEÇME AŞAMASI

   Çizdirmek istediğiniz fotoğraf yakından çekilmiş, çözünürlüğü yüksek ve net olması gerekmektedir. Yan tarafta çizime uygun fotoğraf örneği verilmiştir. Uygun olmayan fotoğraf dan çizim yapılmamaktadır.

    En az 1 en fazla 7 fotoğraf seçip bize gönderebilirsiniz. En uygun fotoğrafı seçip size sunacağız. Sizde onay verdiğiniz taktirde, fotoğrafınız onaylanıp 2.aşamaya geçeceksiniz.

siparis_onay.png

2- SİPARİŞİN ONAYLANMA AŞAMASI

     Çizdirmek istediğiniz fotoğrafı netleştirip onaylandıktan sonra, siparişiniz ile ilgili olarak detaylı bilgi verilir. ( çizim boyutu, ücreti ve teslimat günü )

     Sizin onayınız alınır ve size gönderdiğimiz hesap numarasına ücret ödemesini gerçekleştirdikten sonra kayıt alma aşamasına geçilir.

NOT: Kapıda ödeme ve kredi kartı seçeneklerimiz yoktur. Elden, havale veya EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

sms_ornegi.png

3- SİPARİŞ KAYIT AŞAMASI

    Sipariş onaylanıp ücret ödemesi gerçekleştikten sonra kayıt alma aşamasına geçilir. Kayıt alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli aşama siparişinizin elden veya kargo ile teslimat aşamasının belirtilmesidir.

     Elden teslim alacaksanız siparişinizi, atölyemize gelip elden kayıt yaptırıp çizim ücretinin minimum % 50'sini kapora olarak verip kaydınızı gerçekleştirir ve sipariş teslimatında kalan ödemeyi yapıp çiziminizi teslim alabilirsiniz. Veya atölyemize gelmeden hesabımıza ücreti yatırıp kaydınızı gerçekleştirip çiziminizi elden atölyemizden teslim alabilirsiniz.

Sipariş kaydınızı oluşturmak için ; Ad Soyad - Adres ve Telefon bilginizi yazmanız yeterlidir.

Not: Elden yapılacak olan teslimatlarda adres bilgisi vermenize gerek yoktur.

NOT: Vermiş olduğumuz tarihten itibaren gecikmiş olan tüm siparişlerde, çizim ücreti dahil olmak üzere resminizle beraber adresinize gönderim yapılır. Ödemiş olduğunuz ücretin tamamı elden veya vermiş olduğunuz banka hesabına tekrar gönderimi gerçekleştirilir. 

cizim_asama_gorseli_k.jpg

4- ÇİZİM AŞAMASI

     Kayıt sırasına göre siparişiniz sıraya alınır ve çizime başlanır. İlk aşama çizimin çizgisel olarak oluşturulmasıdır. Bu aşama tamamlandıktan sonra ince işcilik olarak yaptığımız, ışık, gölge ve tonlama aşaması uygulanır. Çizim tamamlandıktan sonra ise fotoğrafı çekilip vermiş olduğunuz telefona whatsApp aracılığı veya e-posta  ile gönderilir.

NOT: Kapıda ödeme ve kredi kartı seçeneklerimiz yoktur. Elden, havale veya EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

paketleme.png

5- PAKETLEME ve ÇERÇEVE AŞAMASI

     Tamamlanmış ve sizin onayınız alınmış olan çiziminizi 2 ayrı iç içe geçmiş dosyalama ile paketliyoruz. 1.aşamada çizimin konulduğu amerikan bristol kağıdından tasarladığımız pakete yerleştiriyoruz. 2.aşamada ise kalın mukavva içine dosyayı koyup paketleme yapıyoruz. Çizimleriniz kesinlikle rulo içinde kargolama yapılmamaktadır. düz bir şekilde kıvrılmayacak şekilde paketlenmektedir.

Bu aşamalar elden ve kargo ile yapılan teslimatların her ikisi için de geçerlidir.

 

NOT: Çizimler çerçeveli bir şekilde teslim edilmez. Atölyemize yakın bir yerde çerçeveci mevcut olup çiziminizin boyutuna göre seçmiş olduğunuz çerçeve kullanılıp hazırlanır ve teslim edilir. 

teslimat.png

5- TESLİMAT AŞAMASI

     Siparişiniz paketlendikten sonra elden veya anlaşmalı olan PTT Kargo şubesine teslim edilir. Siparişiniz karşı ödemeli olarak gönderilmektedir. Teslim edildikten sonra kargo fişi alınır ve kayıt dosyanıza eklenir. Fişin fotoğrafı çekilir ve size gönderilir.

Çiziminiz İzmir'e uzaklık derecesine göre minimum 1 iş günü maksimum ise 2 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir. ( şehir merkezine uzak olan ilçe ve beldelere gönderim süresi değişkenlik gösterebilir. )

    Kargo ile yapılan teslimatlarda siparişinizi hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleştiriyoruz.  Elden teslimatlarda ise haftanın 7 günü teslimat yapılmaktadır.

 

NOT(1):  Çizim ücretlerine kargo dahil değildir. Kargo ücreti; 12 ile 20 TL arasında olup, PTT kargo ile karşı ödemeli şeklilde gönderim gerçekleştirilir. 

bottom of page